Nasi podopieczni potrzebują wsparcia, dlatego serdecznie zachęcamy  do podjęcia współpracy z Fundacją HCPT Polska !!!

Pielgrzymka 2020 i 2021

W okresie obowiązywania stanu zagrożenia epidemicznego i epidemii zgodnie z zaleceniami i wytycznymi dotyczącymi COVID–19 (koronawirusa), po szczegółowej ocenie sytuacji  pielgrzymki w tym trudnym dla wszystkich czasie zarząd HCPT podjął decyzję o odwołaniu Pielgrzymek w 2020 i 2021 w Lourdes a przeprowadzeniu ich tylko on -line. Nasza grupa jak i pozostałe filie HCPT  z całego świata nie mogły przybyć i spotkać się jak co roku w Wielkanoc w Lourdes ale w tym wyjątkowym czasie nasi podopieczni szczególnie potrzebowali wsparcia i pomocy, którą zawsze fundacja HCPT Polska starała się docierać.

 

Konieczność pozostania w domu, czy niemożność spotykania się bez ograniczeń stała się dla nas wszystkich poważnym wyzwaniem. Jednych rozpierała energia, która nie znajdowała ujścia, u innych pojawiła się apatia i niechęć do działania. Odpowiedzią na tą sytuację były nasze działania, dopasowane do możliwości i czas w jakim akurat znajdowaliśmy się.

Oto przykłady naszych działań:

– Różaniec on-line z rodziną HCPT z całego świata   \ podać link  z facebooka- marzec lub kwiecień 2020\

– Różaniec on–line HCPT Polska z o. Pawłem z TDŚ

– Zimowe wypady na narty biegowe

– Wakacyjne wyjazdy do Wiela do domu braci TDŚ

– wyjazdy śladami Świętego Jana Pawła II

– Pielgrzymka do Wadowic

A wszystko to sprawiło że jeszcze bardziej wzmocniliśmy nasze więzi i z nadzieją oczekujemy na możliwości wylotu do Lourdes i spotkania ze wspólnotą HCPT z całego świata.

Jesteśmy zawsze do dyspozycji naszych podopiecznych, służymy im radą i pomocą !!!

Już po raz szósty podopieczni Fundacji HCPT – Polska uczestniczyli w pielgrzymce do Lourdes we Francji. Cała grupa liczyła 71 osób, w tym grupa z DPS Łanowa, oznaczona czerwonym kolorem, grupa pomarańczowa ze Szkoły przy ul. Wietora, niebieska ze Szpitala w Prokocimiu, zielona z Dębicy, fioletowa z Warszawy – Piaseczna oraz kilku wolontariuszy, w tym o. Paweł Klimczak ze Zgromadzenia Ducha Świętego.

Hasło tej pielgrzymki to: „Cariad – Boża miłość jest najpiękniejszą miłością” i w takiej właśnie atmosferze upłynął ten świąteczny tydzień.

Zwiedziliśmy Sanktuarium, miejsca w których mieszkała i przebywała św. Bernadetta, Młyny, Casho. Modliliśmy się pod Grotą Massablie, gdzie objawiła się Matka Boża małej Bernadecie i przedstawiła: „Ja jestem niepokalane poczęcie”, obmyli w „świętej” wodzie Lourdes. Nie mogło zabraknąć udziału w procesji światła, w procesji Eucharystycznej, w drodze Krzyżowej i zapalenia świec.

Podróżując po Lourdes ciuchcią zwiedziliśmy nie tylko piękne zakątki tego miasta ale też muzeum: „Małe Lourdes” i muzeum figur woskowych. W tym roku po raz pierwszy zwiedziliśmy zamek, górujący na Lourdes, gdzie urzekły nas fantastyczne krajobrazy.

Były tańce, talent show – czyli popisy naszych zdolnych gwiazd, uroczyste świętowanie urodzin m.in. 18 – Oliwi Bober, wiele śmiechu i dobrej zabawy każdego dnia.

W zimowych okolicznościach przyrody ale gorącej atmosferze upłynęła wycieczka w Pireneje do miejscowości Gavarnie. Jak zwykle organizatorzy stanęli na wysokości zadania a momentami nawet wydawało się że wznieśli się ponad i sprawili, że był to piękny czas, który będziemy jeszcze długo wspominać z uśmiechem na twarzy i ciepłem w sercach. Foto relacja mówi wszystko!