Franciszek-Blogoslawi-News

Papież Franciszek błogosławi pielgrzymów HCPT Polska

Papież Franciszek pobłogosławił pielgrzymów HCPT Polska wyruszających w Wielkanoc 2017 roku do Lourdes. Ojciec Święty napisał list do Moniki Machał, która była z nami w Lourdes w ubiegłym roku, kiedy w Wielkanoc zapaliła w grocie Massabielle świecę w intencji szczęśliwej pielgrzymki Papieża do Polski. Dowiedział się o tym z listu, w którym Monika podziękowała za niezapomniane chwile podczas Światowych Dni Młodzieży, w których uczestniczyła, przeżywając każdy moment podczas Drogi Krzyżowej na Błoniach i uroczystej mszy w Brzegach.

Monika mieszka w DPS na ul. Łanowej w Krakowie. Lewą ręką komunikuje się ze światem, który ogranicza się do domu pomocy społecznej. W ubiegłym roku była w Lourdes – jej świat stał się większy, a od niedawna zamieszkał w nim sam Ojciec Święty.

Kiedy Papież Franciszek dowiedział się o Monice, o wielkanocnej pielgrzymce HCPT Polska będącej dziękczynieniem za cud ŚDM, na adres Fundacji HCPT Polska przesłał do Moniki list przygotowany po polsku przez Papieskiego Asesora.

Mons. Paolo Borgia w imieniu Jego świątobliwości Franciszka serdecznie podziękował za informacje o pielgrzymce, a do samej Moniki napisał:

?Ojciec Święty poleca w modlitwie Panią i Jej Przyjaciół, uprasza wszelkie potrzebne łaski w niejednokrotnie trudnej codzienności oraz z serca wszystkim błogosławi?.

Z Chrystusowym pozdrowieniem ? Z Watykanu przyszły słowa, które rozjaśniły niebieski pokój Moniki i ogrzały nasze serca.

Dziękujemy!

Facebook