LOURDES z HCPT POLSKA po raz szósty 21 – 28.04.2019

Już po raz szósty podopieczni Fundacji HCPT – Polska uczestniczyli w pielgrzymce do Lourdes we Francji. Cała grupa liczyła 71 osób, w tym grupa z DPS Łanowa, oznaczona czerwonym kolorem, grupa pomarańczowa ze Szkoły przy ul. Wietora, niebieska ze Szpitala w Prokocimiu, zielona z Dębicy, fioletowa z Warszawy – Piaseczna oraz kilku wolontariuszy, w tym o. Paweł Klimczak ze Zgromadzenia Ducha Świętego.

Hasło tej pielgrzymki to: „Cariad – Boża miłość jest najpiękniejszą miłością” i w takiej właśnie atmosferze upłynął ten świąteczny tydzień.

Zwiedziliśmy Sanktuarium, miejsca w których mieszkała i przebywała św. Bernadetta, Młyny, Casho. Modliliśmy się pod Grotą Massablie, gdzie objawiła się Matka Boża małej Bernadecie i przedstawiła: „Ja jestem niepokalane poczęcie”, obmyli w „świętej” wodzie Lourdes. Nie mogło zabraknąć udziału w procesji światła, w procesji Eucharystycznej, w drodze Krzyżowej i zapalenia świec.

Podróżując po Lourdes ciuchcią zwiedziliśmy nie tylko piękne zakątki tego miasta ale też muzeum: „Małe Lourdes” i muzeum figur woskowych. W tym roku po raz pierwszy zwiedziliśmy zamek, górujący na Lourdes, gdzie urzekły nas fantastyczne krajobrazy.

Były tańce, talent show – czyli popisy naszych zdolnych gwiazd, uroczyste świętowanie urodzin m.in. 18 – Oliwi Bober, wiele śmiechu i dobrej zabawy każdego dnia.

W zimowych okolicznościach przyrody ale gorącej atmosferze upłynęła wycieczka w Pireneje do miejscowości Gavarnie. Jak zwykle organizatorzy stanęli na wysokości zadania a momentami nawet wydawało się że wznieśli się ponad i sprawili, że był to piękny czas, który będziemy jeszcze długo wspominać z uśmiechem na twarzy i ciepłem w sercach. Foto relacja mówi wszystko!