Media o nas

Poniżej znajdziecie kilka artykułów i reportaży na temat HCPT. Miłej lektury i oglądania 🙂

GOŚĆ NIEDZIELNY

2017

Niepełnosprawni pojadą do Lourdes

11 lutego 2017

 

Chorzy i niepełnosprawni z okazji Światowego Dnia Chorego dziękowali dziś modlitewnie w krakowskim kościele misjonarzy za ubiegłoroczne Światowe Dni Młodzieży. Niektórzy z nich polecą z pielgrzymką do Lourdes…

Cały artykuł Bogdana Gancarza dostępny na stronie „Gościa Niedzielnego”:
http://krakow.gosc.pl/doc/3695197.Niepelnosprawni-pojada-do-Lourdes

 

2016

„Do Lourdes na Wielkanoc”

23 lutego 2016

 

Monika ma sprawną lewą rękę. Daniel lubi prawić kobietom komplementy i zagadywać nieznajomych na ulicy. Marcin chce być dobrze i modnie ubrany, zna się na telefonach komórkowych, a Grzegorz kolekcjonuje okulary słoneczne. Paweł prowadzi dziennik, a Sandra śmieje się głośno, kiedy się ją łaskocze.
Monika ma porażenie dziecięce czterokończynowe, porusza się na wózku. Spastyczne porażenie kończyn ma również Daniel, który w wózku siedzi niestabilnie, musi być przypinany specjalnymi zabezpieczeniami, aby nie spadł i jest całkowicie zależny od opiekuna. Paweł nie słyszy. Zuzia ma zespół Downa, a Sandra wspina się na parapety, a najbardziej lubi się przytulać. Jak wielu z nich.
Monika lubi bujanie w hamaku, zjeżdżanie i wyjeżdżanie wózkiem po schodach, wzniesieniach, chodnikach, bo uwielbia wszystko, co wiąże się ze zmianą równowagi i wysokości. Czym dla niej będzie podróż samolotem!

 

Pielgrzymka niepełnosprawnych do Lourdes

24 lutego 2016

 

Miłosz Kluba, „Pielgrzymka niepełnosprawnych do Lourdes”, tekst oraz galeria zdjęć na stronie „Gościa Niedzielnego”:
http://krakow.gosc.pl/gal/spis/3051914.Pielgrzymka-niepelnosprawnych-do-Lourdes

gosc1

KATOLICKA AGENCJA INFORMACYJNA

2017

Kraków: radosne dziękczynienie osób niepełnosprawnych w kościele NMP z Lourdes

11 lutego 2017

 

Nie mam wątpliwości, że to właśnie wy jesteście najpiękniejszym darem dla Kościoła młodych ? mówił bp Damian Muskus OFM do osób niepełnosprawnych, które zgromadziły się w krakowskiej świątyni NMP z Lourdes, by podziękować za ubiegłoroczne Światowe Dni Młodzieży i za pielgrzymkę do groty Massabielle, którą odbyli w intencji Dni. Były koordynator generalny ŚDM w Krakowie, nazwał spotkanie młodych „pasmem cudów wyproszonych cierpieniami i modlitwą osób chorych i niepełnosprawnych”.
W kościele księży misjonarzy „Na Miasteczku” zgromadziły się osoby z niepełnosprawnością intelektualną i ruchową, ich rodziny, przyjaciele i wolontariusze, którzy dzięki Fundacji HCPT Polska w ubiegłym roku pielgrzymowali do Lourdes ze specjalnym zaproszeniem na Światowe Dni Młodzieży oraz w intencji przygotowań do spotkania młodych…

Cały tekst Magdaleny Dobrzyniak dostępny na stronie Katolickiej Agencji Informacyjnej:
https://ekai.pl/krakow-radosne-dziekczynienie-osob-niepelnosprawnych-w-kosciele-nmp-z-lourdes

 

Kraków: w Światowy Dzień Chorego niepełnosprawni będą dziękowali za ŚDM

8 lutego 2017

 

W kościele NMP z Lourdes w Krakowie zostanie odprawiona 11 lutego Msza św. dziękczynna za Światowe Dni Młodzieży. Wezmą w niej udział osoby niepełnosprawne, które w zeszłym roku pielgrzymowały do Lourdes w intencji ŚDM. Podczas nabożeństwa bp Damian Muskus OFM pobłogosławi świecę wykonaną przez niepełnosprawnych, która następnie zostanie przewieziona do Lourdes i w Wielkanoc zapłonie w grocie Massabielle…

Cały tekst Magdaleny Dobrzyniak na stronie Katolickiej Agencji Informacyjnej:
https://ekai.pl/krakow-w-swiatowy-dzien-chorego-niepelnosprawni-beda-dziekowali-za-sdm/

 

2016

eko / br, Kraków
Wielkanocna pielgrzymka do Lourdes podopiecznych fundacji HCPT.

 

25.03.2016

Fundacja HCPT Polska już po raz trzeci zabiera podopiecznych Domu Pomocy Społecznej przy ul. Łanowej w Krakowie na Wielkanoc do Sanktuarium Matki Bożej w Lourdes. Dzięki wsparciu Komitetu Organizacyjnego ŚDM Kraków 2016, do pielgrzymki dołączy 11-letnia Sandra i jej mama.

 

Więcej na stronie Katolickiej Agencji Informacyjnej.

ekai-logo

www.kmy.pl

2017

Wszyscy jesteśmy tacy sami

 

W sobotę, 11 lutego, w kościele Najświętszej Maryi Panny z Lourdes w Krakowie bp Damian Muskus poświęcił specjalną świecę, z którą chorzy i niepełnosprawni pielgrzymi Fundacji HCPT Polska pojadą na Wielkanoc do Francji, by dziękować za cudowny dar Światowych Dni Młodzieży i chwalić Zmartwychwstałego Chrystusa…

Adrian Burtan, „Wszyscy jesteśmy tacy sami” – cały tekst na stronie portalu kMY.pl
http://kmy.pl/publikacje/artykuly/wszyscy-jestesmy-tacy-sami

ŚDM 2016

pilgrims-and-reporters-1280Fot. Jakub Porzycki

Czytaj artykuł: „Wasza modlitwa umocni nasze siły”.

 

Artykuł Ewy Korbut ukazał się na stronach internetowych Światowych Dni Młodzieży.

 

Na zdjęciu Andrew Keogh, prezes HCPT Polska, Paweł i ks. Biskup Damian Muskus przed Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach, dwa dni przed wyjazdem na pielgrzymkę do Lourdes.

sdm

GAZETA WYBORCZA

andy-and-marek-1280Fot. Jakub Porzycki

Czytaj artykuł: „Gazeta Wyborcza”/ PAP, dog:
„Niepełnosprawni wyruszą z pielgrzymką z Krakowa do Lourdes”.

 

24.03.2016
W Wielką Sobotę dwunastu niepełnosprawnych wraz z opiekunami, w sumie 31 osób, wyruszy z Krakowa na tygodniową pielgrzymkę do Lourdes. Zaproszą oni zgromadzonych w tym sanktuarium maryjnym wiernych na Światowe Dni Młodzieży.
Do Francji wyjeżdżają podopieczni krakowskiego Domu Pomocy Społecznej przy ul. Łanowej. W czwartek w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia uczestników wyprawy organizowanej przez Fundację HCPT (Hosanna House and Children’s Pilgrimage Trust) żegnał koordynator generalny ŚDM Kraków 2016, bp Damian Muskus…

Pełny tekst artykułu tutaj.

wyborcza

TVP3 KRAKÓW

tvp-krakow-logo

RADIO UJ FM

RADIO KRAKÓW

Reportaż Radia Kraków pt. „Niepełnosprawni wyruszą z pielgrzymką do Lourdes„.

 

Czwartek, 24 marca 2016, 13:44
W Wielką Sobotę dwunastu niepełnosprawnych wraz z opiekunami, w sumie 31 osób, wyruszy z Krakowa na tygodniową pielgrzymkę do Lourdes. Zaproszą oni zgromadzonych w tym sanktuarium maryjnym wiernych na Światowe Dni Młodzieży.
(PAP, ew)

Więcej a stronie Radia Kraków.

radio-krakow-logo