Misja HCPT Polska

Tydzień, który odmienia życie

Lourdes…

…jedno z największych i najważniejszych sanktuariów na świecie. Grota Massabielle, w której Bernadetta Soubirous zobaczyła Piękną Panią i odkryła źródło wody będącej znakiem cudów. Czy jest lepsze miejsce, w które można zabrać niepełnosprawne dzieci?

HCPT Polska już od trzech lat organizuje dla podopiecznych z krakowskiego Domu Pomocy Społecznej przy ul. Łanowej tygodniowe pielgrzymki do Lourdes w czasie Świąt Wielkanocnych. Dla wielu dzieci wyprawa do Francji jest największa przygodą, jedynymi wakacjami i szansą na zmianę życia.

Do tej pory ich świat ograniczał się do Domu, szpitala, kościoła i szkoły. Podczas tygodnia spędzonego w Lourdes każde z nich miało tysiące powodów do radości. Jeden cieszył się, że pierwszy raz mógł lecieć samolotem; drugi, że kupił figurkę Matki Bożej; trzeci, że zobaczył Pireneje; czwarty po raz pierwszy spędził Święta poza DPS-em. Dla wielu najbardziej wzruszająca była kąpiel w wodzie z cudownego źródła. Przeżywali intensywnie każdą minutę, ciesząc się pokazem fajerwerków, tańcem na scenie, podniebną podróżą. To był tydzień, który zmienił ich życie.

W tym roku w drogę do Lourdes wyruszą z nami m.in. mali pacjenci z oddziału onkologicznego dziecięcego szpitala w Prokocimiu, dzieci z zespołem Downa ze stowarzyszenia Tęcza oraz niepełnosprawni podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Krakowie. Samolot startuje w Wielkanoc o świcie.