Cud ŚDM dokonał się także dzięki waszym modlitwom

W święto Matki Bożej z Lourdes, 11 lutego 2017 r., biskup Damian Muskus pobłogosławił świecę, którą nasi pielgrzymi zapalą w Wielkanoc w Lourdes, dziękując za spotkanie młodych z Ojcem Świętym w Krakowie.

?Rok minął, jak spotkaliśmy się w Łagiewnikach. Zabraliście ze sobą nasze modlitwy o dobry przebieg ŚDM ? mówił podczas mszy w krakowskim kościele NMP z Lourdes biskup Muskus ? Rok temu byliście w Lourdes ambasadorami Światowych Dni Młodzieży. Te dni były całym pasmem wielkich cudów, które zostały wyproszone przez was i wasze cierpienie?.

W kościele misjonarzy zgromadzeni byli pielgrzymi, którzy w 2016 roku zapalili w grocie Massabielle świecę w intencji Światowych Dni Młodzieży.

?Nie mam wątpliwości, że to dzięki waszym modlitwom, te dni były pełne cudów? ? mówił biskup Damian Muskus. ?Jesteście najpiękniejszym darem dla Kościoła Młodych, który zgromadził się rok temu przy Papieżu Franciszku. Cud ŚDM dokonał się także dzięki waszym modlitwom i ofiarom. To wy uczycie miłości i nadziei ? mówił do chorych i niepełnosprawnych pielgrzymów, którzy już odliczają niecierpliwie dni do wyjazdu w 2017 roku.

Samolot startuje w Wielkanocną Niedzielę o świcie. W tym roku w drogę do Lourdes wyruszą z nami m.in. mali pacjenci z dziecięcego szpitala w Prokocimiu, dzieci z zespołem Downa ze stowarzyszenia ?Tęcza? oraz niepełnosprawni podopieczni Domu Pomocy Społecznej na ul. Łanowej w Krakowie.

To oni zapalą w grocie Massabielle świecę w podziękowaniu za ŚDM. Świecę pobłogosławił ks. biskup Damian Muskus. Podarowała ją Wytwórnia Świec Beaty Hassel, a udekorowali podopieczni DPS na Łanowej.

Pielgrzymi HCPT Polska zaniosą również do Pięknej Pani z Lourdes wszystkie intencje modlitewne, wysyłane na adres: lourdes@hcptpolska.pl. Na Wasze listy z intencjami czekamy do Wielkiej Soboty.

Tekst i foto. Jakub Porzycki  

Facebook